SADECE BİZ YAPARIZ

BİRZİM MULTİ

BİRZİM MULTİ

598505b7856e950fca39ff580c1446f2I

BİRZİM MULTİ

İÇERİK

Birzim Multi®, hayvan beslemede kullanılan tahıl ve bakliyatların hücre duvarlarında bulunan Nişasta Olmayan Polisakkaritlerin (NOP) sindirilmesini sağlayan Endo 1,3(4) Beta-glukanaz ve Endo 1,4 Ksilanaz enzimlerini içeren bir multienzim kombinasyonudur. Düşük pH ve yüksek sıcaklıklarda stabildir.

Birzim Multi® Aktivite :

Endo 1,3(4) Beta-glukanaz Min 70 U/g

Endo 1,4 Ksilanaz Min 100 U/g

FAYDALARI

NOP’lar , çoğunlukla tahılların aleurone tabakasında (6-9%) ; çözünür veya çözünmez lif olarak bulunur. Kanatlı sindirim sisteminde NOP’ları sindirebilmek için gereken enzimler azdır veya yoktur.Sindirilmeyen NOP’lar

ciddi sindirim sorunları yaratır ve besinler sindirilemeden dışkılama ile kaybolur.

Birzim Multi® içerdiği NOP enzimleri ile perikarp ve hücre duvarındaki sindirilemeyen NOP ‘un parçalanmasını sağlar.Ardından hayvanın endojenik sindirim enzimleri (Amilaz, Proteaz,..) devreye girer ve optimum sindirim sağlanır.

Birzim Multi® ile daha iyi yem dönüşümü (FCR) ve besin alımı, çevre koruma (daha az N, P ve dışkı kütlesi) sağlanır. Sindirim sorunları (sulu dışkı , diri yem atma vb…) azalır.Hammaddelerden kazanılan metabolik enerji, protein ve diğer besin maddelerini arttırır.Ucuz ve kolay bulunan hammaddelerinin kullanılmasını sağlar.Sindirimin iyileşmesini sağlayarak hayvan sağlığını korumaya yardımcı olur.Yem rasyonunun maliyetini düşürür.

Birzim Multi® ile Prebiyotik etki: NOP enzimleri kompleks polimerleri küçük moleküllere parçalar. Barsak bakterileri bunları kullanarak uçucu yağ asitleri fermente eder ve enerji ve patojen kontrolü sağlanır.

Birzim Multi® ; HACCP prosedürlerine, FAO/WHO JECFA, FCC FAMIQs standartlarına uygun üretilmektedir.

KULANIM ŞEKLİ Ambalaj Şekli
Brolerlerde 1000 gr / ton yem5, 10, 25 kg’lık kraft torbalardadır
Yumurtacılarda 1000 gr/ ton yem 5, 10, 25 kg’lık kraft torbalardadır
Diğer türlerde 1000 gr / ton yem5, 10, 25 kg’lık kraft torbalardadır

Diğer Ürünler